berokinfo.com

Offshore Nursing Cariere Oil Rig

platforme petroliere sunt adesea situate departe de teren, distanțându aceste platforme de servicii de sănătate, cum ar fi clinici și personalul medical de urgență. Această separare cere companiilor sa angajeze asistente medicale capabile să furnizeze servicii medicale în mod independent, în timp ce într-un mediu periculos. Asistente medicale offshore instalatie de foraj primesc o compensație peste medie, pentru îndeplinirea acestei provocări.

A deveni o asistentă medicală

  • Primul pas pentru a deveni o asistentă medicală este obținerea unui grad asociat în asistență medicală, o diplomă de licență care alăptează sau o diplomă de la o școală de asistență medicală calificată. O diplomă de licență de obicei durează de patru ani, în timp ce grade asociat și diplome necesită în mod normal unul sau doi ani de cursuri. Ulterior, asistente medicale trebuie să treacă Consiliul Licensure de examinare Național și îndeplinește orice alte mandate de stat pentru asistente medicale autorizate. Unii angajatori cer ca asistentele lor au pregătire de supraviețuire în larg și un certificat de sănătate medicală.

Taxe de asistenta medicala offshore

  • distanta de platforme petroliere de la clinicile medicale extinde rolul unui asistent de foraj de petrol offshore. Lipsa de alt personal medical duce la o asistentă medicală off-shore efectuarea sarcinilor de asistență medicală ca furnizor principal și un punct de contact pentru lucrătorii ulei de foraj. Asistentele efectua diagnostice ajutate de supraveghere medicale de la distanță, care ghideaza off-shore asistente medicale atunci când este nevoie. În cazul în care diagnosticul este complet, asistenta se aplica cel mai bun tratament medical disponibil. O altă responsabilitate implică politicile companiei pentru sustinere in timp ce monitorizarea mediului de lucru pentru probleme de sănătate și de siguranță.

Responsabilități suplimentare și Advancement

  • Asistentele de lucru off-shore răspunde la orice situație de urgență medicală care apare pe dispozitivul de încercare. munca anterioară ca o asistentă medicală într-o cameră de urgență oferă o experiență valoroasă, ajutându-vă să răspundă mai bine neașteptate. Deși nu este o cerință pentru toate pozițiile, angajatorii pot solicita candidaților certificate pentru a lucra atât ca o asistentă medicală și un paramedic. Capacitatea de a servi in ​​ambele roluri, de asemenea, poate duce la avansarea și o mai mare salariu.

De lucru pe o platforma petroliera

  • Locația de la distanță de platformele petroliere marine duce adesea la un program de lucru ciudat, cum ar fi de lucru de 12 ore pe zi, timp de șase luni înainte de a primi o pauză de șase luni. asistente medicale Licentiat care se bucura de experiențe neobișnuite și autonomie pot prospera în această poziție. Mediul de lucru ciudat are avantajul de a fi printre cele mai mari plătite de toate locurile de muncă alapteaza, cu o medie de 80700 $ pe an, mai mare decât media anuală de $ 65,470 pentru toate asistente medicale în ansamblu.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Cât de mult o asistentă medicală școală câștiga Per an?Cât de mult o asistentă medicală școală câștiga Per an?
Rezumatul de calificări pentru o asistentă medicalăRezumatul de calificări pentru o asistentă medicală
Cât de mult o RN Asigurați-vă cu un B.S.N?Cât de mult o RN Asigurați-vă cu un B.S.N?
Salariul unui asistent social DermatologieSalariul unui asistent social Dermatologie
Cum sa devii o asistentă medicală MdsCum sa devii o asistentă medicală Mds
Care este salariul unui asistent social în cadrul Serviciului Național de Sănătate Canada?Care este salariul unui asistent social în cadrul Serviciului Național de Sănătate Canada?
Care este salariul unei asistente Moașă?Care este salariul unei asistente Moașă?
Cum sa devii o asistentă medicală TraumaCum sa devii o asistentă medicală Trauma
Date despre a deveni o asistentă medicalăDate despre a deveni o asistentă medicală
O listă a tipurilor de asistente medicaleO listă a tipurilor de asistente medicale
» » Offshore Nursing Cariere Oil Rig