berokinfo.com

Descrierea postului unui câmp de munca

Un plante lucrător de câmp, cultivă și recoltează fructe, legume, nuci și culturi de câmp manual. Potrivit rețeaua de informații ocupaționale, lucrătorii de teren sunt de asemenea cunoscute ca lucrători agricoli și muncitori.

responsabilităţi

  • Conform rețeaua de informații profesionale, lucrătorii de pe teren pana la sol și se aplică de transplant fertilizers-, buruieni, subțire sau prune crops- aplică pesticide- și curat, ambalaj și încărcați produse recoltate.

Mediu și Ore

  • Potrivit Biroului US de Statistică a Muncii, lucrătorii de teren lucreaza in aer liber, în diferite tipuri de vreme. Șaisprezece la sută din totalul angajaților agricole au un program variabil. Munca depinde de sezon, cum ar fi momentele în care sunt plantate recoltele sau recoltate. lucrătorii pe teren pot lucra șase sau șapte zile pe săptămână în timpul plantare și recoltare.

Educatie si antrenament

  • Potrivit Biroului US de Statistică a Muncii, majoritatea lucrătorilor învață abilități în termen de o lună. Mulți nu au o diplomă de liceu.

câștig

  • lucrătorilor agricoli și muncitori a câștigat un salariu pe oră medie națională de $ 9.51 și un salariu anual mediu național de $ 19780 mai 2009, potrivit Biroului SUA de Statistică a Muncii.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Union Programe Ucenicia comerciale din PhiladelphiaUnion Programe Ucenicia comerciale din Philadelphia
Cât de mult Câștigați Tehnicieni HVAC Do?Cât de mult Câștigați Tehnicieni HVAC Do?
Ce cursuri pentru a lua pentru a deveni un electrician?Ce cursuri pentru a lua pentru a deveni un electrician?
Cum să dimensioneze un filtru într-un sistem HVACCum să dimensioneze un filtru într-un sistem HVAC
Cum de a echilibra fluxul de aer HVACCum de a echilibra fluxul de aer HVAC
Abilitati necesare pentru Tehnicieni HVACAbilitati necesare pentru Tehnicieni HVAC
Finantarea unei afaceri mici HVACFinantarea unei afaceri mici HVAC
Ucenicia Indiana ProgrameUcenicia Indiana Programe
Cerințe de licențiere Air Duct de curatare pentru FloridaCerințe de licențiere Air Duct de curatare pentru Florida
Cum sa devii calfă LinemanCum sa devii calfă Lineman