berokinfo.com

Endocrinologie Descriere Job

Endocrinologi trata pacienții care au afecțiuni medicale, care afectează glandele endocrine și hormonii produși de acestea. Unele condiții comune care includ endocrinologi trata boli tiroidiene, diabet, infertilitate, hipertensiune arteriala, tulburari de colesterol, osteoporoza si cancer in glandele endocrine. Deoarece Endocrinologie este una dintre cele mai complexe specialitati medicale, medici din domeniu trebuie să completeze o educație cuprinzătoare și program de formare, și multe endocrinologi continuă să efectueze cercetări chiar în timp ce tratarea pacientilor.

Atribuțiile

  • Endocrinologi examinează pacienții cu probleme endocrine suspectate și revizuirea medicii anterioare¬e și rezultatele testelor rsquo-. Pacienții pot suferi de boli sau disfuncții ale glandei pituitare, tiroida, glandele suprarenale, testiculelor și ovarelor. După efectuarea unui examen fizic și să fie difuzate teste de laborator, endocrinologi diagnostica un pacient&rsquo-s boala si de a dezvolta un curs de tratament. În unele cazuri, tratamentul poate necesita o intervenție chirurgicală. Endocrinologi poate furniza, de asemenea, pacienții cu informații privind alimentația, igiena și alte tratamente la domiciliu, care va ajuta gestiona starea lor. Unele endocrinologi efectua, de asemenea cercetarea clinică în speranța de a dezvolta noi metode de tratament. Alții lucrează la spitale de predare sau școli medicale, în cazul în care predau elevilor despre endocrinologie. Endocrinologi care operează propriile lor practici trebuie să îndeplinească, de asemenea, managementul afacerilor și taxele administrative.

Educaţie

  • endocrinologi Potențiali trebuie să completeze patru ani de studii de licență. Multe colegii și universități oferă programe premedical pentru studenții care intenționează să meargă la școală medicale, care includ de obicei, cursuri de biologie, anatomie și chimie organică și anorganică. Dupa ce a absolvit colegiul, prospectiv endocrinologi trebuie să completeze patru ani de scoala medicala. În primii doi ani, elevii să completeze clasă și munca de laborator. Ei iau cursuri de anatomie, microbiologie, fiziologie, biochimie, patologie și etica medicală. Pe parcursul ultimilor doi ani de școală medicală, elevii lucrează într-un cadru clinic în cazul în care acestea trata pacientii la spitale si clinici sub supravegherea medicilor cu experiență. Dupa scoala medicala, endocrinologi trebuie să completeze un stagiu si rezidenta in obstetrica medicinist interne si gynecology- sau pediatrie. Ei trebuie să completeze apoi încă doi-trei ani de formare în diagnosticul și tratamentul bolilor legate de hormoni și tulburări.

licențiere

  • Toti medicii, inclusiv endocrinologi, trebuie să fie autorizate în statul în care doresc să practice medicina. Pentru a deveni licențiat, endocrinologi trebuie să absolvent de la o școală medicală acreditată și finalizează examinarea Medical de licențiere Statele Unite. Multe state eliberează licențe pentru medicii care sunt autorizate într-un alt stat, fără a necesita un examen, dar unele pot solicita candidaților pentru a trece un alt examen de licență.

Salariu

  • Potrivit PayScale.com, salariul anual mediu pentru endocrinologi, cu mai puțin de un an de experiență a variat de la 95.000 $ la 170,000 $ din iunie 2010. Cei cu cinci până la nouă ani de experiență câștigat între 150.000 $ și $ 192746, în timp ce cele cu 10 până la 19 ani de experiență câștigat mai mult de $ 195,918.

Ocuparea forței de muncă Outlook

  • Biroul de Statistică a Muncii estimează că ocuparea forței de muncă pentru medici si chirurgi, inclusiv endocrinologi, va crește cu 22 la sută între 2008 și 2018, ceea ce reprezintă o rată mult mai rapid decât media pentru toate profesiile. Ca atât populația cât și domeniul de îngrijire a sănătății continuă să se extindă, va fi nevoie crescută de medici pentru a trata pacientii. O creștere a problemelor de sănătate legate de sistemele endocrine, inclusiv infertilitate si diabetul zaharat, va crea o cerere specială pentru endocrinologi.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Salariul mediu al unui poetSalariul mediu al unui poet
Cum Reviste faci bani?Cum Reviste faci bani?
Cum de a câștiga bani de scriere Povestiri scurteCum de a câștiga bani de scriere Povestiri scurte
Cum să devii un scriitor independent pentru incepatoriCum să devii un scriitor independent pentru incepatori
Cât de mult costă pentru a începe o revista?Cât de mult costă pentru a începe o revista?
Cum de a deveni un model de fitness Cover MagazineCum de a deveni un model de fitness Cover Magazine
Cum de a vinde articole din revisteCum de a vinde articole din reviste
Cum de a găsi un scriitor fantomă pentru o carteCum de a găsi un scriitor fantomă pentru o carte
Cum de a vinde Natura Fotografii la revisteCum de a vinde Natura Fotografii la reviste
Cum a face publicitate în revisteCum a face publicitate în reviste
» » Endocrinologie Descriere Job