berokinfo.com

Cum de a unghiilor un interviu de angajare la o firmă de avocatură

Orice interviu de angajare poate fi intimidant, indiferent de locul în care are loc interviul. Intervievarea la o firma de avocatura ar putea fi de-a dreptul infricosator, mai ales dacă se întâlnesc cu un avocat. Dacă sunteți pregătit în mod corespunzător, deși, puteți face mai mult decât doar de a lua în interviu. Puteți ateriza un loc de muncă la firma. Iată cum a unghiilor un interviu de angajare la o firmă de avocatură.

  • Du-te în interviu plin de încredere. O firmă de avocat sau de drept va fi în căutarea pentru cineva care poate vorbi cu clienții și alți avocați fără ezitare un pic. Dacă sunteți nervos în timpul interviului, persoana intervievare nu va crede că sunteți capabil de manipulare presiunea pe care un loc de muncă cu o firmă de avocatură aduce.

  • Adu-un pad notă și un stilou în interviu. Aceasta este, probabil, o idee bună atunci când intră nici un interviu, mai ales unul cu o firmă de avocatură. Lucrul la o firmă de avocatură va însemna a lua o mulțime de note cu privire la diferite cazuri și reuniuni. Acesta va impresiona persoana pe care intervievare că sunt suficient de detaliate pentru a lua notițe cu privire la interviu. Notitele vă va ajuta, de asemenea, atunci când vine momentul pentru a cere intervievatorului orice întrebări cu privire la locul de muncă la firma de avocatura.

  • Dă o explicație bună în ceea ce privește facultatea de drept la intervievatorului. Practic, fiecare interviu la o firmă de avocatură va include o întrebare cu privire la facultatea de drept. Vei fi cel mai probabil întrebat de ce nu au participat la facultatea de drept și, dacă aveți de gând vreodată să facă acest lucru. În mod normal, un răspuns cum ar fi &# X201c-am nu a fost așteaptă cu nerăbdare să (inserați numărul) ani de școală și de stagii,&# X201D- vor fi suficiente în timp ce intervievarea la o firmă de avocatură.

  • Discutați despre diferitele tipuri de legi care vă interesează. Acest lucru este important dacă dumneavoastră intervievarea la o firmă de avocatură care se ocupă cu imobiliare, libertățile civile sau vătămare corporală. O firmă de avocatură va fi mai interesat de tine daca esti un individ bine rotunjite. Tu ar trebui să explice de ce, de asemenea, aceste diferite tipuri de legi vă interesează. Adu experiențe personale și modul în care te simți un loc de muncă în drept ai putea beneficia și, mai important, altele.

  • Adresați o mulțime de întrebări înainte de sfârșitul interviului. O firmă de avocatură va dori să angajeze pe cineva care este detaliată și preocupat de fiecare pic de informații. Lasă nici o întrebare fără răspuns, chiar dacă este cel mai mic detaliu, cum ar fi ceea ce ar purta dacă ați făcut-o obține poziția.

  • Fii arătos în timpul interviului la firma de avocatura. Mulți oameni cred că ar trebui să fie rigid și toate de afaceri atunci când intervievarea la o firmă de avocatură. Faptul este că veți fi de lucru cu avocați. Ei trebuie să se confrunte cu alți avocați precum și clienți. Ambele grupuri de oameni pot fi mai mică decât distractiv pentru a face față în timpul săptămânii. avocatul dvs. nu va dori să se ocupe cu cineva în birou de personalitate că, în calitate de zero.

  • Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit
    Salariul mediu al unui antrenor personalSalariul mediu al unui antrenor personal
    Descrierea postului unui Facilitator de cercetareDescrierea postului unui Facilitator de cercetare
    Lista de locuri de muncă care implică limbiLista de locuri de muncă care implică limbi
    Pennsylvania High School Salarii CoachingPennsylvania High School Salarii Coaching
    Salariu de profesori de școală ca pe a șasea Comisie cu platăSalariu de profesori de școală ca pe a șasea Comisie cu plată
    Statele mai mici salarii pentru profesori de școalăStatele mai mici salarii pentru profesori de școală
    Plata medie pentru Substutite Posturi de antrenare în GeorgiaPlata medie pentru Substutite Posturi de antrenare în Georgia
    Test de Proctor Descrierea postuluiTest de Proctor Descrierea postului
    Top Cariere Legea PayingTop Cariere Legea Paying
    Descrierea postului unui Daycare ProfesorDescrierea postului unui Daycare Profesor
    » » Cum de a unghiilor un interviu de angajare la o firmă de avocatură