berokinfo.com

Cea mai bună Plată Cariere Cu doar 2 ani universitare

Alegerea unei cariere poate fi dificil, mai ales dacă sunteți în căutarea unui salariu mare. Dacă sunteți motivați și doresc să realizeze obiectivul rapid, încercați să vă concentrați pe o cariera de specialitate, cu un grad de doi ani. Unele grade doi ani va ajuta, fără îndoială, vă obține abilități valoroase pentru a muta într-o carieră mare de plată.

Asistent social

  • asistente medicale inregistrate (RNS) lucreaza in spitale, instituții de sănătate și să ia cu privire la cazurile care alăptează duty-privat. Sarcina lor este de a oferi ingrijire direct la pacienti. Tu ar fi responsabil pentru asistarea medici, administrarea de medicamente, supravegherea personalului medical, simptome de înregistrare și furnizarea de tratamente. În timpul programului de doi ani, va lua cursuri de specialitate, să efectueze munca clinice si de a obtine un grad asociat. După absolvire, RNS să ia un examen de stat administrat. Biroul de Statistică a Muncii precizează că în mai 2008, intervalul mediu salarial pentru RNS a fost de $ 62,450.

Specialist in calculatoare

  • Specialiști de computer oferă probleme de asistență și de rețea rezolva tehnice. Dacă doriți să lucrați cu calculatoare și au unele competențe de bază, această alegere de carieră poate fi cel potrivit pentru tine. Vei lucra cu aplicatii software, sisteme complexe de rețea și de securitate a bazei de date. Angajatorii caută în mod normal, să angajeze absolvenți care au un grad de doi ani în informatică. Cu acest tip de fond și de experiență, puteți lucra pentru un număr de companii. Biroul de Statistică a Muncii rapoarte că, începând cu luna mai 2008, specialiștii în calculatoare a câștigat mai mult de 60.000 $ anual.

Igienist dentar

  • dentare igienisti lucra sub supravegherea unui licențiat, practica dentist. Unele dintre sarcinile lor includ curățarea dinților, efectuarea de raze X, evidența și pregătirea pacientului. igieniști dentare pot lucra cu jumătate de normă și cu normă întreagă. Veți avea nevoie pentru a lua un examen practic și scris de stat imediat după absolvirea unui program acreditat. Potrivit Biroului de Statistica a Muncii, salariul mediu pentru igienisti dentare a fost de $ 66570 începând din mai 2008.

  • Foto credit de imagine dentist de DXfoto.com de Fotolia.com
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Care sunt îndatoririle unui asistent Nursing ingrijire acuta?Care sunt îndatoririle unui asistent Nursing ingrijire acuta?
Informatica clinică Descrierea postuluiInformatica clinică Descrierea postului
Competențe necesare administrării medicaleCompetențe necesare administrării medicale
Despre Nursing PracticeDespre Nursing Practice
Top Zece Cele mai mari tipuri de asistente medicale PlătitTop Zece Cele mai mari tipuri de asistente medicale Plătit
Cerințe educaționale pentru o terapie ocupațională AsistentCerințe educaționale pentru o terapie ocupațională Asistent
Ward Nurse Descrierea postuluiWard Nurse Descrierea postului
Ce este salariul unui estetician Medical?Ce este salariul unui estetician Medical?
Cum sa devii o asistentă medicală TraumaCum sa devii o asistentă medicală Trauma
Date despre a deveni o asistentă medicalăDate despre a deveni o asistentă medicală
» » Cea mai bună Plată Cariere Cu doar 2 ani universitare