berokinfo.com

.NET Developer Descriere Job

Microsoft .NET este o componentă de dezvoltare de software, care oferă instrumente și biblioteci pentru a ajuta dezvoltatorii de software în crearea de aplicații bazate pe Windows, care sunt mai ușor, mai rapid și mai robust. Adesea menționată ca .NET Framework, acest instrument este folosit în principal pentru aplicații web. Un dezvoltator .NET este un programator de software care are competențe specifice, folosind instrumente de programare .NET și conexe pentru a dezvolta software și aplicații informatice.

Cerințe Educație

  • Majoritatea angajatorilor necesită o diplomă de licență în informatică, tehnologia informației sau o disciplină legate. ocupații .NET sunt în cerere mare, astfel încât angajatorii pot trece cu vederea cerințe educaționale în cazul în care un solicitant de loc de muncă are o vastă experiență cu instrumente de dezvoltare .NET și a sistemelor aferente sau software.

Calificări și abilități

  • Angajatorii solicită acești profesioniști să aibă un design orientat-obiect si experienta de programare folosind sisteme, baze de date și limbaje de programare, care dezvoltă aplicații software în .NET Framework. Această experiență poate include abilități de programare folosind C #, XML și Java Enterprise Edition, precum și aplicații de baze de date, cum ar fi Microsoft SQL Server și Oracle.

Responsabilitatile locului de munca

  • Utilizarea componentelor .NET și lucrul cu inginerii de software și arhitecți, acești profesioniști dezvolta o serie logică a instrucțiunilor menționate ca cod de programare pentru computer pentru a comunica cu rețele, aplicații și baze de date. Această sarcină poate necesita utilizarea unui număr de diferite abilități de programare pentru a permite software-ul sau aplicația să funcționeze corect. Un dezvoltator .NET poate crea noi aplicații software, modificarea, repararea sau îmbunătățirea aplicațiilor existente, și pot testa, de asemenea cereri de funcționalitate.

.Salarii NET și perspective

  • Un studiu Visual Studio a raportat că salariul mediu de bază de dezvoltatori .NET în ancheta din noiembrie 2012 a fost $ 94391. Absolvenții colegiilor de patru ani a câștigat o medie de $ 91646. Femeile câștigat mai puțin de bărbați. Salariile au fost cea mai mare la Washington, D.C., San Francisco și New York City. Studiul a indicat faptul ca aproape 90 la suta din cei intervievati de așteptat să fie de lucru în dezvoltarea .NET în următorii cinci ani. Majoritatea respondenților au fost mulțumiți de carierele lor.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Educație Cerințele pentru un programatorEducație Cerințele pentru un programator
Descrierea postului unui asociat de afaceri de dezvoltareDescrierea postului unui asociat de afaceri de dezvoltare
Soluție Descriere Arhitect postuluiSoluție Descriere Arhitect postului
Educație necesare pentru un Computer Systems AnalystEducație necesare pentru un Computer Systems Analyst
Inginer Software Calculatoare Training & informații EducațieInginer Software Calculatoare Training & informații Educație
Cum se scrie Partituri cu MicrosoftCum se scrie Partituri cu Microsoft
Entry Level programator a salariuluiEntry Level programator a salariului
Technical Lead Descrierea postuluiTechnical Lead Descrierea postului
Ce este un consultant calculator?Ce este un consultant calculator?
Descriere loc de muncă pentru un Manager de aplicațiiDescriere loc de muncă pentru un Manager de aplicații
» » .NET Developer Descriere Job