berokinfo.com

Cele mai mari Cariere in publicitate de plăți

agențiile de publicitate angajează mulți profesioniști de top-plătite.
agențiile de publicitate angajează mulți profesioniști de top-plătite. (Imagine: Ryan McVay / Photodisc / Getty Images)

Publicitatea este o industrie plin de farmec, interesant, care are o mare varietate de profesioniști - de la agenții de vânzări-argint lambă la guru creative inovatoare. ore de lucru sunt de obicei lungi, iar cele mai multe agenții de publicitate dispun de medii de ritm rapid, stresante, dar payoff vine într-un salariu de grăsime pentru mai multe tipuri diferite de angajații lor prețuite. Dacă vă gândiți să urmăresc o carieră în publicitate, și doriți să faceți o mulțime de bani, pentru a alege de la una din mai multe poziții de mare de plată.

Supervizor / Vânzări

Dacă aveți un fundal de vânzări, se bucură de prezentări și sunt considerate o persoană de oameni, poate doriți să se aplice pentru unul dintre numeroasele vânzări mare de plată de publicitate sau poziții de supervizor. Potrivit unui sondaj CNN Money, poziția de vânzări de publicitate este clasat pe locul 11 ​​din Top 50 cele mai bune locuri de muncă în America. Salariul mediu anual pentru această carieră special, este, de obicei, în intervalul de șase cifre, în funcție de tipurile și numărul de noi conturi pe care le poate aduce, precum și pe baza experienței dumneavoastră anterioare. supervizori de cont și managerii fac între 58.000 $ și 90.000 $ pe an, in functie de Cariere in Marketing. responsabilitățile zilnice tipice includ comunicațiile client, care analizează tendințele de consum și activitatea competitivă, profiturile unei agenții de prognoză și venituri, precum și crearea de rapoarte de facturare ale clientului.

copywriter

scriitori talentați care nu sunt interesați de viață cum ar fi foame artiștii pot urmeze o carieră copywriting lucrative în publicitate. Spre deosebire de omologii lor jurnalist care de multe ori lucrează pentru salarii modeste de mai mulți ani la ziare sau reviste, copywriteri publicitate poate face un anunțuri de imprimare, radio și web rapid scris Buck. De fapt, de nivel mediu și copywriteri de anunțuri senior castiga de obicei intre 40.000 $ si 75.000 de $ pe an, in functie de Cariere in Marketing.

Director de creație

Dacă aveți mai mulți ani de experiență în publicitate, împreună cu un fundal în scris, artă sau de design, puteți câștiga de dolari de top într-o poziție de director de creație. Acești profesioniști creativi gestiona echipele creative de obicei formate din directori de arta, copywriteri și editori. Acestea conduc echipele în crearea de concepte publicitare, precum și a gestiona executarea lor de ansamblu. Potrivit PayScale, directori de creație castiga intre 60.000 $ si $ 125.000 pe an, în funcție de experiența lor generală.

Online Brand și Marketing Manager

de marketing online și publicitate este o afacere mare, și agenții de publicitate angajează manageri de marketing online, pentru a supraveghea prezențelor web clienților lor, precum și a gestiona campaniile de marketing online și eforturi. Dacă ești un expert în rețele sociale și au un fundal profesional sau de educație în marketing, ia în considerare această poziție de top-plătitor. Potrivit unui articol Wall Street Journal, managerii de marketing de brand poate câștiga aproape 60.000 $, după cinci ani, în timp ce managerii de marketing online pot aduce 55.000 de $ cu experiență de muncă doar cinci ani.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Cum să cumpărați Radio PublicitateCum să cumpărați Radio Publicitate
Publicitate locală DefinițiePublicitate locală Definiție
Diferite platforme de publicitateDiferite platforme de publicitate
Salariul pentru un consultant creativSalariul pentru un consultant creativ
Cum să faceți publicitate link-uri afiliate pentru gratuitCum să faceți publicitate link-uri afiliate pentru gratuit
Cât costă un agent de vânzări face un an?Cât costă un agent de vânzări face un an?
Vânzări directe Descrierea postuluiVânzări directe Descrierea postului
Descrierea postului unui consultant creativDescrierea postului unui consultant creativ
Ce locuri de muncă Puteți obține cu un design grafic de ieri?Ce locuri de muncă Puteți obține cu un design grafic de ieri?
Cum a face publicitate pe băcănie cărucioareleCum a face publicitate pe băcănie cărucioarele
» » Cele mai mari Cariere in publicitate de plăți